Produkty

Retro se vrací do módy

Retro období se vrací zpět do módy a stává se čím dál více oblíbeným stylem. Ať už se vrátíme o padesát let zpět do stylově oblíbeného období či o celá staletí do krásné Anglie, divoké Itálie či do naší země, každé retro má něco do sebe. Nemusíme se však vztahovat pouze na módu, ale také na umění, dopravu, architektoniku nebo nábytek. V minulosti sehnat třeba takový zámecký nábytek a ozvláštnit si tím interiér byl oříšek a týkal se majetnějších obyvatel. Dnes si může retro kousky pořídit opravdu každý. Škála výběru je široká. Od masivního nábytku přes rokoko či ručně malovaný nábytek. K tomu všemu tyto kousky nesou neodolatelnou výhodu a tou je odolnost. Odolnost, kterou dnešní spotřební doba bohužel většinou postrádá.

Retro nábytek

Samozřejmě je možnost si nechat vyrobit nábytek na míru, ale k dispozici jsou hlavně vyrobené a repasované kusy. Takové noční stolky retro jsou poslední dobou velkým trendem. Například z 20. let je k dispozici repasovaný noční stolek (model IDO487). Opravy proběhly na povrchu (nová malba s patinou) a na výběr je jak s otevíráním napravo, tak s otevíráním nalevo. Rozměry nočních stolků 20. století byly trošičku větší než dnes a to 79x45x34 cm.

Dalším exkluzivním kusem je také noční stolek (model IDO12), který je modře malovaný, opět ze začátku 20. století. Malování je ruční a to konkrétně pomocí štětce, temperových barev a patinování. Jestliže milujete tuzemsko, pak je právě tento stolek pro vás, jelikož je původem z ČR. Jeho rozměry činí mnohem více než u předchozího stolku a to 83x55x38 cm.

Retro noční stolek 20. století

Když sáhneme více do historie, můžeme si vybrat například černý noční stolek (model IDO732) z počátku minulého století. Jedná se o opravu stolku ze smrkového dřeva, který má mořenou horní desku a černé tělo. Na výšku má 76 cm, na šířku 39 cm a do hloubky 33 cm. Jedny z nejkrásnějších stolků jsou však ručně malované s květinovými designy, pocházející ze začátku 20. století, kterých je poměrně hodně, co kus to originál.

Mohlo by se vám také líbit...