Produkty

Co je to ten kolagen?


Zatímco dříve se o kolagenu moc nemluvilo, a pokud jste se nezabývali lidským tělem, možná jste ani netušili, že něco takového v těle máme, nyní najdeme kolagen v mnoha věcech, které běžně konzumujeme nebo pijeme. Kolagenové nápoje, kolagenová káva, kolagenové kaše, kolagenové lívance, kolagenové gumové bonbony, kolagenová tyčinka, kolagenová čokoláda, kolagenové pilulky. To všechno si můžete dát na doplnění kolagenu. Co je ale na kolagenu tak speciálního? Proč je pro nás tak důležitý a co dělá s našim tělem?

kolagen

Naše tělo je složeno z mnoho složek, mimo jiné i z různých proteinů. A mezi ty patří i různé typy kolagenu. Kolagen je bílkovinná sloučenina, která se nachází v našich pojivových tkáních, kostech, šlachách, vazech a podobně. Z čeho se bere kolagenový prášek, který užíváme? Vyrábí se z opravdového kolagenu, jenom onen kolagen, který je k výrobě použitý, pochází ze zvířat. Nejčastěji se využívají rybí kůže, šupiny, nebo kolagen z krav či prasat. Nebojte výsledný prášek je naprosto bez chuti a přidává se právě poté do různých výrobků, které můžete konzumovat a doplnit si tak hladinu kolagenu. Kolagen a jeho pravidelné užívání pro vás může mít mnoho benefitů.

kolagen

Ty jsou zatím sice stále podrobeny studiím, které by stoprocentně prokázaly účinnost kolagenu na některé části a funkce našeho těla, ovšem rozhodně nic nezkazíte, když budete kolagen užívat. Může mít zejména pozitivní vliv na vaši pleť, protože kolagen drží její pružnost a elasticitu. Bez dostatku kolagenu začne vaše pleť rychleji stárnout, ochabovat a budou se vám tvořit vrásky. Pozitivně může ovlivnit také vaše kosti Udělat je pevnější, zdravější, silnější anebo je chránit před poškozením, jako jsou únavové zlomeniny. Dále může pomoci s bolestí vašich kloubů, což bylo zatím potvrzeno i studií z roku 2021, že pravidelné užívání kolagenu zmírňuje tyto bolesti.

Mohlo by se vám také líbit...