Věda

Jak na vědu

Co by to byl svět bez vědy? Myslím, že by to bylo o ničem. Věda je opravdu hodně zábavná, i když se to přeci na první pohled zdát nemusí. Já osobně mám vědu ale hodně ráda. Mě baví číst odborné knihy o všech možných tématech. Ovšem moje nejoblíbenější téma ve vědě je historie. Líbí se mi historie vědy, protože je to velmi zajímavé. Zajímá mě třeba, jak a kdo něco vynalezl a jak na to přišel. Myslím, že je to docela důležité to vědět, protože takto si aspoň člověk uvědomí, že nic nebylo jednoduché a že nic není samozřejmé nebo jisté. Vždyť bez vědy a vědců bychom byli asi na mizině. Já mám vědce ráda a jsem jim vděčná za mnoho. Vždyť oni vymysleli tolik věcí, o kterých se nám ani nezdá. Používáme hodně věcí každý den a něco nám přijde tak logické a jisté, že si ani neuvědomíme, že to taky stálo docela dost práce to vymyslet nebo vyrobit. To jsou technologie. Technologie vědy.

Vědu je dobré všude chválit.

Věda je zábavná a je dobré k vědě vést i děti. Alespoň si uděláme malé vědce a ti pak v dospělosti mohou vyvinout nějaké zlaté věci. Třeba takové, jaké ještě nemáme. A pak si je nechají patentovat a naše republika bude mít zase o pár vědců navíc. A aspoň se budeme mít čím chlubit. Je přeci pěkné mít v zemi hodně vědců, které zajímá věda a vymýšlejí věci. Já jsem se o vědu zajímala opravdu hodně už i jako dítě.

I peníze díky vědě máme.

Zajímala jsem se o vědu techniky společně s bratrem. To nás oba moc spojovalo a taky o tom máme hodně knih. Jsou sice už retro knihy, ale ty pravidla o vědě techniky stále platí. Nyní mě zajímá spíše už ta historie, ale věřte, že moje záliby a zájmy se ještě jistě rozšíří. Myslím, že by takto kulturně měl každý člověk přemýšlet. Neměl by se zajímat jen o práci, ale taky by si měl vyčistit hlavu něčím jiným. A co třeba knihy o vědě? Třeba se to zdá složité, ale věřte, že není. Jistě vás to chytne a věda vás bude bavit. Já moc ráda zjišťuji i informace o životě vědců. Je to docela hodně zajímavé čtení a je to i k poučení a zamyšlení. 

Mohlo by se vám také líbit...