Cestování

České Budějovice

O tom, že by chtěl žít v Českých Budějovicích každý, slyšel v cimrmanovské hře Záskok zřejmě leckdo. A když jsem se sem před mnoha lety stěhoval, myslel jsem si to také, byť to bylo ještě před Záskokem. Protože v takovém městě se musí žít skutečně dobře.

Ovšem jak už tomu tak bývá, ne vždy se všechna očekávání naplní a někdy dojde i na to, co člověk naopak nečeká. A proto byste se sem možná mohli zajet aspoň podívat, aspoň v pozici turistů, ze kterých se možná časem stanou i zdejší obyvatelé. Anebo také ne. Protože by sice chtěl bydlet v Českých Budějovicích každý, ale kdekdo také ne.

radnice v ČB

Pokud přijedete do Českých Budějovic jako návštěvníci, jako turisté, uvidíte tu třeba ledacos. Protože se tu leccos zažít i dá. A to jak tradičních akcí, tak i novinek, protože změna je život. Letos se tu tedy konalo, koná nebo ještě bude konat více než čtyři sta kulturních akcí. Lze si tu užít třeba komentované prohlídky českobudějovické radnice s výhledem na náměstí ze střechy nebo vyhlídku z Černé věže, u Dlouhého mostu byla zprovozněna přístavní hrana a funguje tu půjčovna loděk, paddleboardů nebo šlapadel, pro cyklisty byla prodloužena cyklostezka mezi Boršovem a Českými Budějovicemi, která vede až do Týna nad Vltavou…

Prostě si tu prý lze přijít na své. Detailnější nabídku si ale musíte vyhledat sami, protože pro mne jako pro místního pochopitelně platí, že ‚co je v domě, není pro mě‘. Pro mě je to běžné, u vás tomu tak ale samozřejmě být nemusí.

vánoční trh

Můžete si tu užít nejeden kulturní počin, prohlédnout si nejednu pamětihodnost.

A třeba tu také můžete zažít to, co podle informací z médií můžete jinak zažít snad jedině místy v Praze nebo na dálnici D1. Tedy takovou dopravní zácpu, v níž se kolikrát dostanou pěší na druhý konec města rychleji než motoristé nebo uživatelé veřejné hromadné dopravy. Což je zážitek, na jaký se nezapomíná. Protože to je skutečně nezapomenutelné.

Mohlo by se vám také líbit...