Cestování

Fenomén cestování

Přestože cestování má nespočet výhod a přínosů pro každého jedince, dnes se z něj stává spíše trendová záležitost. Přesto by bylo vhodné na začátek zmínit aspoň nějaké výhody cestování. Rozhodně je cestování velkým přínosem v oblasti osobního rozvoje člověka a to hlavně z hlediska umění se přizpůsobit a skromnosti. V podstatě hodně záleží na typu cestování, které člověk praktikuje, ale přesto je obecně zkušenost v zahraničí například zaměstnavatelem hodnocena velmi kladně.

paní u moře

Zdá se, že to přispívá k lepším schopnostem přizpůsobení se na pracovišti novým situacím a udržení klidu i ve stresových situacích. Zcestovalý člověk také má lepší schopnost řešit problémy. Tyto závěry o schopnostech, které údajně má většinou člověk, který cestuje nemusí být vždy pravda. Velice záleží jak jsem již zmínila na typu cestování a pobytu v zahraničí. Jedná li se o stáž v zahraniční kanceláři, tak je to pravděpodobně nezaměnitelná zkušenost, která rozhodně přinese tomuto jedinci znalosti, které by v tuzemsku nemusel získat. Avšak jede li člověk na dovolenou nebo i pracovní pobyt někam k moři, kde se jen leží u vody a nejlépe u bazény, který je blízko daného hotelu, tak tento zážitek rozhodně přínosem pro člověka z hlediska jeho osobního rozvoje není žádný.

pár na dovolené

V dnešní době je také velice populární trend točit videa z dovolených a sdílet fotky z fotogenických míst. Toto může být dokonce až škodlivé. Zejména jde o to, že lidé se ženou za co největší popularitou, a tak jsou třeba schopni zajít do nebezpečnějších situací s kterými nemusí být dost dobře obeznámeni. Také má tento hon za hodně srdíčky enormní vliv na psychiku a to jak daného člověka, který fotky přidává nebo na jedince, kteří tuto fotku vidí. Fotograf může mít při cestování pocit, že jediný účel jeho cesty je daná fotka a tím pádem si zážitek neužije. Ten co fotku vidí zase může mít pocit selhání, že takto nejezdí po různých státech. Cestování může do života přinést mnoho dobrého, ale také špatného.