Cestování

Fenomén cestování

Přestože cestování má nespočet výhod a přínosů pro každého jedince, dnes se z něj stává spíše trendová záležitost. Přesto by bylo vhodné na začátek zmínit aspoň nějaké výhody cestování. Rozhodně je cestování velkým přínosem v oblasti osobního rozvoje člověka a to hlavně z hlediska umění se přizpůsobit a skromnosti. V podstatě hodně záleží na typu cestování, které člověk praktikuje, ale přesto je obecně zkušenost v zahraničí například zaměstnavatelem hodnocena velmi kladně.

paní u moře

Zdá se, že to přispívá k lepším schopnostem přizpůsobení se na pracovišti novým situacím a udržení klidu i ve stresových situacích. Zcestovalý člověk také má lepší schopnost řešit problémy. Tyto závěry o schopnostech, které údajně má většinou člověk, který cestuje nemusí být vždy pravda. Velice záleží jak jsem již zmínila na typu cestování a pobytu v zahraničí. Jedná li se o stáž v zahraniční kanceláři, tak je to pravděpodobně nezaměnitelná zkušenost, která rozhodně přinese tomuto jedinci znalosti, které by v tuzemsku nemusel získat. Avšak jede li člověk na dovolenou nebo i pracovní pobyt někam k moři, kde se jen leží u vody a nejlépe u bazény, který je blízko daného hotelu, tak tento zážitek rozhodně přínosem pro člověka z hlediska jeho osobního rozvoje není žádný.

pár na dovolené

V dnešní době je také velice populární trend točit videa z dovolených a sdílet fotky z fotogenických míst. Toto může být dokonce až škodlivé. Zejména jde o to, že lidé se ženou za co největší popularitou, a tak jsou třeba schopni zajít do nebezpečnějších situací s kterými nemusí být dost dobře obeznámeni. Také má tento hon za hodně srdíčky enormní vliv na psychiku a to jak daného člověka, který fotky přidává nebo na jedince, kteří tuto fotku vidí. Fotograf může mít při cestování pocit, že jediný účel jeho cesty je daná fotka a tím pádem si zážitek neužije. Ten co fotku vidí zase může mít pocit selhání, že takto nejezdí po různých státech. Cestování může do života přinést mnoho dobrého, ale také špatného.

Mohlo by se vám také líbit...