Společnost

Buďte sami sebou v jakékoli společnosti

Pohybování se ve společnosti není pro každého, zvláště ne pro introverty. Občas nevíme, jak se ve společnosti chovat, jak se cítit komfortně a jak se uvolnit. Pokud se nejedná o partu kamarádů, je to pro nás úplně jiné, už se necítíme sami sebou. Mnohdy nevíme, co od druhých očekávat a tím pádem jak jednat. Je samozřejmé, že se zpočátku nebudeme cítit komfortně a ve své kůži a budeme se muset chovat více tolerantně a distingovaně. 

Pokud chcete hned zapadnout a být oblíbení, přizpůsobujte se. Neznamená to, že budete dělat vše, co vidíte druhým na očích a je vám to proti srsti, protože vtíravost nikdo neocení. Přizpůsobte se jeho stylu vyjadřování. Jestliže hovoří stále vážně a používá vytříbená slova, bavte se s ním stejně. Jestliže bude druhý uvolněný vtipálek, můžete přizpůsobit podobný postoj a dovolit si pronést nějaký odlehčený žert. 

dvě dívky

Nehrajte si na někoho jiného, stále si zachovejte vlastní identitu. Ačkoli se přizpůsobujete společnosti, rozhodně se do nich nesnažte převtělit a být najednou někým jiným. Třeba se ocitnete ve společnosti lidí, kteří hovoří velice důležitě o závažných tématech, což pro vás zrovna moc není. Za každou cenu se proto neangažujte a nesnažte se připojit, pokud se nedokážete naladit na stejnou vlnu. 

dívky a pomluvy

Buďte příjemní a usmívejte se. Když jste v nové společnosti, nejlépe na druhé zapůsobíte s pozitivním naladěním a s nasazeným úsměvem. I když se možná vaši společníci zrovna netváří příjemně, vy úsměvem nic nezkazíte a možná právě na vás se brzy obrátí jako na někoho, kdo jim byl sympatický a budou chtít s vámi dál trávit čas. 

Zůstat sám sebou je přesto důležité. Máte nějaké chyby? Smějete se nahlas nebo se hned zčervenáte? Nestyďte se za svoje chyby, spíš naopak vás ostatní s nimi lépe přijmou. Nicméně zkuste vychytat, jaká společnost vás bude obklopovat, tak uzpůsobit svůj outfit a vystupování. 

Mohlo by se vám také líbit...