PC

Jak poznat herní počítač od jiného běžného?

Kupování elektroniky jako takové může někdy být kopa práce a prohrabávání se nesmyslnými specifikacemi, které nám stejně nic neřeknou, když nevíme co znamenají. Právě různé parametry počítače nám dokážou poradit s tím, jestli se jedná o herní PC, nebo ne. Jak jim ale porozumět? Nemusíte samozřejmě znát všechny různé názvy grafických karet nebo procesorů a vyznat se v tom, který je lepší a proč. Od toho tu jsou lidé, kteří se počítačovým světem zabývají. A jestli si nejste něčím jisti při výběru PC, můžete se jich zeptat na názor a případné doporučení.

 

osoba u PC

 

Jsou ale i věci, které si můžete vyhledat sami a také jim porozumět. Takové základní věci, jako je velikost úložiště (bývá napsaná v GB), velikost operační paměti RAM si dokážete vyhledat sami velice jednoduše. Herní počítače, zejména stolní by měli mít alespoň 1TB paměti. Proč? V dnešní době mají hry přibližně kolem 100 GB. To znamená, že by vám pak stačilo pouze pár her k tomu, abyste zaplnili disk na počítači s menší kapacitou. Další věc, na kterou si musíte dávat pozor je typ disku. Málokdy se prodávají počítače s takzvaným HDD diskem (mechanickým), který je mnohem pomalejší a má menší životnost. Vy do svého herního PC chcete SSD nebo NVMe disk. Oba tyto druhy disků jsou velice rychlé a zajistí vám hladký průběh systému. Pokud PC má oba typy disků, i to je v pořádku. Na druhém pomalejším disku si můžete ukládat soubory, které mají velkou kapacitu a nechcete aby vám zabírali místo na disku systémovém, nebo tam můžete mít nainstalované hry, které nevyžadují opakované načítání.

 

stolní počítač

 

Další věc, kterou si bez hlubších znalostí můžete sami zkontrolovat je operační paměť. Je to druh paměti, který určuje, kolik programů může běžet na pozadí zároveň. Takovou nejnižší hranicí pro hraní her se doporučuje 16 GB. Více je lépe. Samozřejmě se dají hry hrát i při 8 GB, ale některé novější tituly přímo vyžadují 16, a u méně náročných her můžete zaznamenat s nižší operační pamětí výkyvy ve výkonu.

Mohlo by se vám také líbit...