Produkty

Na ryby stylově a mazaně

Na ryby jedině s pořádným vybavením? Prut a naviják, základ rybařiny a přesto stále oříšek, jaký typ zvolit. Co takhle naviják Daiwa Black Widow 5000 LDA? Navijáků je na výběr spoustu. Počínaje navijáky s přední brzdou, zadní brzdou a konče volnoběžkami. Za oblíbence z pohledu navijáků se zadní brzdou lze vidět Spro Spartan RD, Shimano Catana a Quantum Centex. Mezi volnoběžkami se na prvních příčkách vyjímají Cormoran VeyCor, Delphin TwinDRAG a Fox EOS. Nakonec mezi navijáky s přední brzdou můžeme zařadit jedny z nejoblíbenějších navijáků vůbec, a to jsou Delphin Chilli 3000, Okuma 8K Black a Daiwa Black Widow 5000 LDA. Delphin Chilli je pro ty náročnější, byť je velice lehký (280 g), má 4 ložiska a zvládá převod 4,9:1 s kapacitou 380 m – 0,20 mm. Oproti tomu Okuma 8K má až 6 ložisek, převod podstatně menší (4,7:1) a jako bonus systém CFR (rotor zajišťující urychlení sušení)

Naviják

Zaujal Vás naviják společnosti Daiwa? Jeho popis můžeme začít rovnou jedním kuličkovým ložiskem, které však není jediné. Jako druhé ložisko obsahuje tento naviják také válečkové s antireverzním systémem (Infinite), který je schopný naviják zastavit v. Co se týče velmi důležitého parametru a to převodu, jsou nainstalovány převody společnosti Worm-Shaft, které jsou dobré především díky své schopnosti dokonale navinout vlasec na cívku, která je v tomto případě z hliníku.

Rybaření

Nakonec rolna je Twist Buster II (rolnička, která zabrání kroucení), překlapěč Airbail, který zabrání zamotání vlasce a kovová klička s plochým madlem. Co do velikosti, hodnoty pro velikost navijáku vykazují 5000, kapacita 530 m – 0,24 mm, již zmíněný převod je 4,6:1, hmotnost činí 675 g a návin na jednu otočku je 85 cm. Mezi další Daiwa navijáky se řadí Tanacom, Ballistic, Exceler, Emcast, GS, BG, Laguna, Ninja, Crossfire, Saltiga a Caldia.

Mohlo by se vám také líbit...