Produkty

Caigua je ovoce z jižní Ameriky

Caigua, jejíž plody připomínají zelenou papriku, je rostlina rozšířená v Jižní a Střední Americe a ačkoli jde o subtropické až tropické oblasti, tento odolný druh snáší i drsné podmínky silného větru, dešťových srážek, nižších teplot a nízkého tlaku vzduchu. Caigua zdomácněla nejen v Ekvádoru, Bolívii nebo v Mexiku, ale také v peruánských Andách, kde se jí na úbočích a v údolích do nadmořské výšky dvou tisíc metrů poměrně dobře daří.

peruánské Andy

K čemu je toto exotické ovoce dobré

Detoxikace a zdravé hubnutí (redukce tělesného tuku) – Caigua Energie života prospívá každému, kdo chce udržet své cévy v bezvadném stavu, zbavit je nadbytečného škodlivého cholesterolu a zároveň podkožního i meziorgánového tuku, který je zvláště v okolí pasu (břicha) nebezpečný. Je to dáno zvýšeným obsahem vlákniny (pektinu), minerálních a stopových prvků a složitých sacharidů a proteinů, které zároveň vyživují tělesné buňky. Ocení ji lidé, kteří preferují zdravý životní styl při prevenci a léčbě, aniž by museli sáhnout po syntetických přípravcích. Může samozřejmě prospět každému, i lidem, kteří stále holdují bílému pečivu, nadbytku cukru a masité stravě s nedostatkem vlákniny, ale samozřejmě vykazuje vyšší účinnost, jestliže svůj jídelníček začneme postupně měnit k lepšímu a obohatíme jej o celozrnné obiloviny, luštěniny, ořechy a za studena lisované rostlinné oleje.

amazonské pralesy

Rostliny v sušeném stavu jsou konzervované – jestliže je jakákoli rostlina usušená přirozeným způsobem, tedy do teploty 40 stupňů Celsia, nepřichází o své živiny a uchová si je v téměř původní podobě a rozsahu. Zároveň je tím znemožněno bakteriím, plísním, houbám a virům rozmnožování a existence, neboť ty právě potřebují ke svému životu vodu. Proto je sušení odjakživa známým konzervačním procesem, aniž by bylo nutno nasadit syntetické či přírodní konzervanty. Stejně jako sušené bylinky, tak i sušená Caigua rozemletá na prášek je prostá konzervačních látek a tudíž naprosto v tomto ohledu bezpečná.

Mohlo by se vám také líbit...