Produkty

Desky z polykarbonátu

Polykarbonát se využívá ve stavebnictví, protože tyto desky jsou odolné vnějším vlivům a dobře se z nich staví. Výroba nejčastěji probíhá vstřikováním za tepla.

Desky z polykarbonátu

Stavebnictví

Určitě jste už o polykarbonátu slyšeli, i když se pro běžné účely začal požívat poměrně nedávno. Pro představu se z nich vyrábí i všemožné součástky do elektroniky a je to základ kompaktních disků společně s plastovými lahvemi, které se požívají v opravdu velké míře. Je ti z toho důvodu, že jejich výroba je za přijatelnou cenu a samotný materiál je technický plast s dobrou odolností a také optickými vlastnosti.

průhledný polykarbonát

Pro jeho výrobu je potřeba znát speciální chemický vzorec, kde figuruje například hydroxid sodný. Důkazem o tom, že to funguje je výroba přes milion tun na celém světě za pouhý rok. I přes to že je dostatečně tvrdý a odolává rázům, tak si musíme přeci jen dávat na jednu věc pozor a tím je poškrábáním. Proto se citlivé výrobky ještě lakují. Když si vezmeme polykarbonátovou desku do ruky, tak zjistíme, že je dost pružná a jen tak se nezlomí a neprskne, a proto si rozhodně své využití najde.

Náhrada za sklo

Možná jste si všimli, že tento materiál se používá na řadě místech jako sklo, což není náhoda. Typickým příkladem jsou ochranné brýle, které nám chrání zrak před cizím tělesem, a proto je nutnost mít je u různé práce, protože zrak máme pouze jeden. Dalším typickým místem, kde si jej můžeme prohlédnout jsou moderní skleníky.

barevné desky

Sklo nám sice vydrží delší dobu, ovšem polykarbonát je za dobrou cenu, lehký, ohebný a ve skleníku nám udrží snadno roli teplo a potřebné klima. Stavba takového skleníku často vypadá tak, že si zabetonujeme základ a při stavbě konstrukce zasouváme jednotlivé polykarbonátové desky. Ty stačí na konci utěsnit silikonem a máme hotovo. Kdyby Vám skleník někdo rozbil, nebo by už potřebovali desky vyměnit, tak si stačí koupit levný polykarbonát. Ten je za dobrou cenu a prodává se ve spoustě variantách, takže nebude žádný problém sehnat potřebnou šířku desky tohoto materiálu.

Mohlo by se vám také líbit...