Produkty

KLT přepravka na ovoce a zeleninu je lepší, než dřevěná


Pěstování a sklizeň ovoce a zeleniny patří k nejnáročnějším profesím, které lidé vykonávají. Může se vám to zdát možná přitažené za vlasy, vždyť ty plody dozrávají samy, a stačí je jen zalít, trochu pohnojit a pak je otrhat a dotáhnout do obchodu. Takto zkreslenou představu mívají lidé, co si tuto práci nikdy nevyzkoušeli, a neznají další souvislosti, například vybírat ta správná hnojiva, jak a kdy zalévat a čím, jak bojovat proti škůdcům, jak zabránit promrzání rostlin, jak docílit optimálního slunečního svitu či zvolit umělé osvětlení, zda využít skleníky či nikoli atp.

rybíz na keři

Práce s ovocem a zeleninou vrcholí v době sklizně, to je fakt. A zde se právě rozhoduje o tom, kam plody poputují dál, zda do obchodu, anebo do tržnice k přímému prodeji, anebo do sklepů na uskladnění, anebo na další zpracování do podoby džemů, šťáv, zmrzlin atp. A v tomto okamžiku přichází na řadu vhodné skladovací a přepravní nádoby.

V současné době je možné skladovat ovoce a zeleninu v dřevěných bedýnkách, někteří lidé to stále dělají, jsou na ně zvyklí desítky let, protože bedýnky jsou levné, a když se nějaká poškodí, vymění ji za jinou. Jenže dřevo vykazuje i další nevýhody. Proč raději vsadit na KLT přepravky z plastu?

čerstvé maliny

Stohování ve skladu – jestliže vyskládáte na sebe dvacet dřevěných bedýnek a strčíte do toho stohu rukou, pravděpodobně se vám zřítí, protože bedýnky jsou velmi vratké. Toto se ale nestane u KLT boxů, které jsou opatřeny zářezy, a i ve velkých výškách stohů je celá sestava stabilní.

Čistota – jak chcete udržet v čistotě dřevěné bedýnky na ovoce? To se vám zřejmě vůbec nepodaří, protože dřevo snadno zachytí plísně a hnilobu a vy pak budete kolem bedýnek běhat sem a tam s kartáčem či brusným papírem a budete z toho spíše ve stresu. Plastové přepravky udržíte v čistotě velice snadno pouhými saponáty, dezinfekčními prostředky a čistou vodou.

Mohlo by se vám také líbit...