Nezařazené

JAK PŘEDEJÍT NEMOCEM

Nemoci mají buď bakteriální, nebo virový původ. Většina z nich se léčí minimálně odpočinkem v domácím prostředí, pitím teplého čaje a nějakým tím Paralenem. Jiné potřebují antibiotika nebo i pobyt v nemocnici. Správnou životosprávou, dobrým přístupem k životu a nějakou tou prevencí si můžete některé nemoci odpustit, nebo minimálně zmírnit jejich průběh. O jaké prevenci je tady řeč?

 léčiva

Myjte si pravidelně ruce

Ne nadarmo se říká, že hygiena je půl zdraví. Říkali to již naše prababičky. Určitě to slyšíte neustále, ale mýt si ruce před každým jídlem, po použití toalety, nebo když přijdete domů z práce. Sice je nevidíme, ale jsou všude okolo nás. Na sedadle v městské hromadné dopravě, ale lítají si i ve vzduchu. Je těžké se jim vyhnout. Když si neumyjete ruce a pak bude jíst, bakterie se dostanou přímo do Vašeho těla.

 vysoká horečka

Dostatečný příjem vitamínů

Při nemoci i prevenci je nejvíce důležitým vitamínem vitamín C. Dá se suplementovat i v tabletách, ale základní potřebu dokážete pokrýt i bez nich. Stačí Vám dostatečný příjem ovoce a zeleniny. Průměrně stavěný člověk by měl přijmout v průměru pět kusů ovoce a zeleniny denně. Nejvíce ho obsahují citrusy jako pomeranče a citrony. Pozor ale na džusy, ty obsahují hodně cukru.

 

Pravidelné lékařské kontroly a prohlídky

I když Vám to může přijít naprosto zbytečné, věřte, že je to naprosto nezbytné pro Vaše zdraví. Prohlídky mohou odhalit vážná onemocnění již v začátcích. Zkuste například genetické vyšetření. Ať už jde o zubaře, gynekologa nebo praktického lékaře, nikdy neodkládejte návštěvu na poslední chvíli. Nebojte se svěřit mu o svých obavách ohledně Vašeho zdraví, může Vám to i zachránit život.

 

Noste dostatečně teplé oblečení

Nachladnout se díky nahým zádům je více než jednoduché. Vždy noste dostatečně teplé oblečení, aby Vám nebyla zima.

 

Určitě nenechávejte své zdraví náhodě, vždy je lepší dříve než později.


Mohlo by se vám také líbit...