Produkty

Jak vybrat nejvhodnější bazén na vaši zahradu

Nastává doba, kdy se opět může začít s koupáním na zahradách. Velkou oblibou jsou domácí bazény na vlastní zahradě, kde si můžete užívat teplo, léto a sluníčko kdykoli budete chtít. Mít přístup ke svému bazénu a jít si zaplavat kdykoli a nemuset chodit do přeplněných plováren je pro mnoho lidí velmi lákavé.

V oblibě jsou bazény, které je možné umístit nad zem. K nim je potřeba dokoupit i schody a jako ke všem ostatním bazénům i další vybavení v podobě plachty na bazén, plachty pod bazén, filtraci a také je možné pořídit i solární panely na ohřátí vody. Na velké bazény totiž jen ohřívací plachty nestačí.

bazén u domu

Mimo různých druhů bazénu na zem je možné pořídit i kruhový bazén do země. Bazény do země zabírají stejnou plochu, co bazény na zemi, ale je do nich snadnější přístup, vypadají luxusněji a nepřekáží ve výhledu. Zabudují se do země a nemusíte se bát, že vám ho zničí vítr, bouřka nebo v průběhu let popraská, jako gumové bazény nad zemí, na které povětrností podmínky působí mnohem více. Lépe se do něho skáče a celkově je do něho snadnější přístup pro všechny.

bazén na zahradě

Z těchto důvodů je třeba tento bazén o to více zabezpečit před dětmi i domácími mazlíčky. Je třeba koupit alarm do vodní hladiny a mít bazén při nepoužívání zakrytí aby nedošlo k nějaké nehodě. Hlavně u malých dětí, které ještě neumějí plavat. Bazén je také třeba zajistit po celý rok.

Každý druh bazénu má své výhody, přednosti a nějaké mínusy. Je teda na zvážení cenová dostupnost daného bazénu, pro koho je bazén určený, na jakou zahradu a další parametry a podle toho se rozhodnout. U té ceny je třeba brát v úvahu i fakt, že bazény nad zemí je třeba obměnit, opravit a pečovat o ně více než u bazénů v zemi. U nich je možná pořizovací cena vyšší, ale následně už jsou u něho investice v dalších letech menší.

Je tedy jen na vás, který bazén se vám bude nejvíce zamlouvat, který si pořídíte a který si budete užívat v létě či po celý rok se svou celou rodinou.

Mohlo by se vám také líbit...