Produkty

Jak si vybrat dokonalou postel, která vám skutečně vydrží

Hledáte dokonalou postel, ale stále nevíte, kterou si máte zvolit? Najít ideální postel není snadné, ale my vám s výběrem poradíme. Už se můžete dobře vyspat.

Jak si vybrat dokonalou postel, která vám skutečně vydrží

Spánek je pro nás velmi důležitý, pokud se kvalitně a dobře nevyspíme, tělo nemůže během dne adekvátně fungovat a my se pak cítíme unavení. Nehledě na to, že nekvalitní postel nám může způsobovat nepříjemné bolesti zad. Skoncujte s tím a konečně se dobře vyspěte. Poznáte ten rozdíl. Jak si postel vybrat, a kterou zvolit?

sleeping-in-vellano-1527175

Postele z masivu jsou dobrou volbou

Mezi vůbec nejkvalitnější postele patří ty z masivu. Dřevo je přírodní materiál, takže vám nebude způsobovat žádné zdravotní komplikace, navíc jde o velmi pevný materiál, který se ani po letech neopotřebuje tak, aby to snižovalo kvalitu postele. Dobře zvolená masivní postel vám může vydržet po dlouhé roky, nerozvrže se a nebude se ničit. Masivní postele se vyrábějí z různých druhů dřeva, ty se lidí svou tvrdostí. Velmi odolné je dřevo bukové nebo dubové, nejměkčí naopak smrkové. Borovicové postele patří mezi nejoblíbenější, i když nepatří k těm nejtvrdším – poměr kvalita a cena jsou v tomto případě rozhodující.

Aby bylo místo

O tom, jak dobře se vyspíte, rozhoduje také volba matrace ale i velikost samotné postele. Během spánku bychom měli mít svůj prostor. Minimálně by to mělo být pro jednoho dospělého člověka alespoň osmdesát centimetrů, kdo ale v noci více cestuje po posteli a hodně se roztahuje – tento rozměr se může zdát nedostačující. Postel 120×200 je naprosto ideálním řešení. Na těchto rozměrech se vyspíte doslova královsky a můžete se spolehnout na to, že budete mít dostatek prostoru během celého spánku.

sleeping-wife-1177748

Investujte také do matrace

I když budete mít skutečně kvalitní rám postele a bude dostatečně široký, záruku skvělého spánku vám dá až kvalitní matrace. I v tomto případě raději zainvestujte a pořiďte si takovou, ze které vás už nikdy nebudou bolet záda. Kvalitní matrace jsou pěnové – paměťová pěna je velmi oblíbeným materiálem. Rozhoduje ale i tvrdost matrace a tu máme každý rádi jinou.

Myslete na sebe – jen díky kvalitní posteli se můžete vyspat do růžova a vaše tělo vám za to poděkuje.

Mohlo by se vám také líbit...