Dovolená

Je dobré kupovat dětské chodítko levně?

Když naše dítě dosáhne věku, kdy se začne samo stavět na vlastní nohy a udělá první krůčky, je jasné, že jej v tom chceme podpořit. Koneckonců bude chodit celý svůj život, a čím dříve se to naučí, tím lépe.

Jednou z pomůcek, kterou k tomu používáme, jsou i chodítka. Jedná se v podstatě o rám na kolečkách, uprostřed nějž je sedátko, kam posadíme naše děťátko. To pak může vesele ťapat po bytě a objevovat svět bez strachu, že spadne a ublíží si.

choditko3

Široké okraje rámů navíc fungují jednak jako nárazníky, takže se mu nic nestane, ani když narazí například do zdi, zároveň také mohou sloužit jako hrací a odkládací plocha, kde může mít třeba hračky nebo pastelky a papír na malování.

To vše zní samozřejmě dobře. Jen jako u všeho se musíme dobře rozmýšlet, jaký typ koupíme. Výběr je totiž velký a najdeme spoustu nejrůznějších modelů v široké škále cen.

Asi budeme nejprve shánět, kde koupíme dětské chodítko levně. Přeci jen, nebudeme si nalhávat, potřeby pro dítě něco stojí, a rozpočet není neomezený. To platí zvláště v případě, že mu chceme dopřát skutečně to nejlepší. Ovšem skutečně bychom se měli řídit cenou?

choditko4

Je sice pravda, že máme omezené množství peněz, které na tento účel můžeme vyčlenit, přesto by to nemělo být to hlavní kritérium. Tím by měla být kvalita výrobku a především jeho bezpečnost pro dítě.

A to platí i z hlediska dlouhodobého užívání. Špatné používání chodítka mu totiž může způsobit problémy s páteří a kyčelními klouby, které se budou napravovat již jen velmi těžko.

Ne každý má však tolik peněz, aby si mohl dovolit koupit nějaký drahý model. Co má v tom případě dělat?

Špatným rozhodnutím je koupit to nejlevnější někde v supermarketu. V dnešní době internetu máme jiné možnosti. Ideální je vzít nějaké použité od někoho, jehož dítě mu již odrostlo, nebo zkrátka nekupovat žádné. Zdraví dítěte je přeci jen přednější.

Mohlo by se vám také líbit...