Muži

Co pomůže mužům na plodnost? Tyhle potraviny jezte pravidelně a půjde to!

Snažíte se doma o miminko ale nedaří se vám? Žena je v pořádku ale je problém na druhé straně? Jak u mužů podpořit plodnost? Co jíst a co dělat? 

Co pomůže mužům na plodnost? Tyhle potraviny jezte pravidelně a půjde to! 

Pokud se pár snaží počít dítě, ne vždycky se hned zadaří. Jako první by se měly vyloučit zdravotní problémy, přitom se musí podrobit vyšetření oba dva, jak žena, tak i muž. Jenže ne vždy může za problémem s početím stát jen zdravotní problém. Je žena v pořádku? Vy také nemáte zdravotní komplikace? Možná je chybě někde jinde. Díky správné stravě a ideální hladině testosteronu se můžete svému snu o dítěti přiblížit. Které potraviny podporují spermie a jaké bylinky si naordinovat, aby bylo početí konečně úspěšné? 

mužské spermie

Potraviny, které podporují spermie 

Muži se musí starat o to, aby jejich spermie byly v kondici, jinak může být početí dítěte vážně obtížným úkolem. Na kvalitu a kondici spermií má vliv mnoho faktorů, ale právě správná strava může mnohé ovlivnit. Na jaké potraviny se tedy zaměřit a co přidat do jídelníčku? Muži by měli dbát na přísun potravin bohatých na omega mastné kyseliny, které spermiím významně pomáhají. A kde omega mastné kyseliny hledat? Určitě v semínkách, oříšcích nebo v rostlinných olejích. Ze semínek pak vede lněné semínko, který by ale mělo být vždy mleté nebo drcené, aby se všechny cenné látky dobře při konzumaci vstřebávaly. Omega mastné kyseliny jsou velmi zdravé tuky, určitě je pak najdete i například v rybách a to hlavně v mořských. 

radost z oplodnění

Pozor na testosteron

Mužskou plodnost a činnost spermií ovlivňuje i velmi důležitý pohlavní hormon, testosteron. Je tak potřeba se zaměřit i na jeho hladinu, při úbytku mohou mít muži značné problémy nejen s početím ale i se sexuální výkonností jako takovou. Testosteron se dá doplňovat i za pomocí vhodných potravin, hlavně ale je třeba přijímat hodně vitamínů a minerálů, jako například zinek. Na talíři by vám pak nemělo chybět třeba hovězí maso. 

Velmi dobré jsou i bylinky, patří mezi ně třeba maca peruánská. Jinak je třeba jíst hodně listové zeleniny, muži by se měli vyvarovat stresovým situacím a měli by hodně odpočívat i sportovat. Samozřejmě se dá podnikat celá řada věcí, každému pak může zafungovat něco úplně jiného. Třeba potřeba vytrvat. 

Mohlo by se vám také líbit...