Firmy

Na co vás upozorní elektrikář v Kolíně

Na závadu spojenou s uzemněním – uzemnění je velmi důležité zejména v koupelnách a u kuchyňských linek. Všude, kde se vyskytuje v domácnosti voda, by měl být velký důraz kladen na zemnící vodiče a jejich správné zapojení a na to vás jistě upozorní i váš elektrikář.

Na staré hliníkové vodiče – elektrikáři neradi vidí staré hliníkové rozvody, neboť jsou v domácnostech v provozu desítky let, mohou mít poškozenou izolační vrstvu a nemusí vyhovovat současným spotřebičům s vyšším příkonem. Velké nebezpečí u „hliníku“ jsou i povolené kontakty ve spojích zásuvek, vypínačů či rozvodných krabic, kde snadno může dojít k vzniku nebezpečného požáru.

elektrické rozvody

Na nevhodně rozmístěné zásuvky – máte-li zásuvku umístěnou velmi blízko vodního zdroje, např. v kuchyni těsně vedle dřezu, může tu jít i o život. Konzultujte s odborníkem tento jev a požádejte jej o prohlídku vaší nemovitosti, zda se problém nevyskytuje ještě někde jinde, např. v garáži, ve sklepě, v kůlně a kdekoli, kde může do zásuvek proniknout voda a vlhkost.

Na skřípnuté prodlužovačky – prodlužovací šňůry jsou potenciální zdroj možného nebezpečí úrazu i požáru a podle toho k nim také přistupujte. Dbejte na to, aby nebyly překroucené či skřípnuté, a aby v tomto místě nemohlo dojít ke zkratu a k zažehnutí elektrického oblouku.

elektrikář při práci

Na zastaralé žárovky a zbytečně drahý provoz svítidel – představte si, že stále existují domácnosti, kde se elektroměr protáčí značnou rychlostí úplně zbytečně, což je při současných cenách energií na pováženou. Ušetřit lze na různých maličkostech a osvěta je to nejdůležitější, co vám odborníci v tomto směru mohou nabídnout. Elektrikář v Kolíně vám kupříkladu může navrhnout využít LED diodové žárovky a vyměnit je za stávající žárovky s wolframovým vláknem nebo za halogenové žárovky, jejichž provoz je mnohonásobně dražší.

Mohlo by se vám také líbit...