Firmy

Jaké reference provází podlahová topení


Uvažujete o podlahovém vytápění a domníváte se, že o něm nemáte stále dostatek informací? Připadá vám toto řešení příliš komerční, a zdá se vám, že byste také mohli naletět na produkt problematický a finančně příliš nákladný? Jak je to s těmi zásadními vlastnostmi topení v podlaze?

topení v podlaze

Pořizovací náklady – u podlahového topení musíte počítat s tím, že bude vyžadovat vyšší vstupní investici, než u klasických radiátorů. Toto je bráno jako nevýhoda a někteří lidé se na tomto faktu zarazí a od podlahového topení se odvrátí. Nezajímají se o další záležitosti, což je ovšem chyba.

Úsporný systém vytápění – podlahové topení vytápíte na výrazně nižší teplotu vody v topném systému, než u radiátorů. Tím pádem se vám sníží náklady na provoz zařízení a půjde o úspornější řešení. Máte-li nějaké konkrétní a věcné otázky a připomínky, stačí kontaktovat firmu, která podlahová topení instaluje, a která se také může pochlubit dobrými referencemi 2.

Výrazně lepší tepelný komfort – když si zatopíte v kotli napojeném na ústřední topení s radiátory, budete mít větší teplo u stropu a chlad u podlahy. Mohou za to právě radiátory, protože jsou instalované ve svislé poloze, a odtud teplo putuje nejdřív ke stropu a teprve pak se prohřívá zbytek místnosti. U podlahového topení vedou trubky s teplou vodou po celé ploše (nebo téměř celé ploše) místnosti, a teplý vzduch je tím pádem k dispozici jak u země, tak i u stropu. Tepelný komfort je u podlahového topení výrazně vyšší, než u klasických radiátorů.

radiátor topení

Naboso i po studené dlažbě – také nemáte rádi ranní vstávání, když musíte jít bosky z ložnice do koupelny nebo do kuchyně a našlapovat po studené dlažbě? U podlahového topení si ranní vstávání načasujete tak, aby se podlaha vyhřála, a pak už můžete bosí chodit, kde se vám zachce. Bosá chodidla jsou obdařena citlivými receptory a ty nám dávají jasně najevo, co je příjemné, a co nikoli.

Mohlo by se vám také líbit...