Peníze

Ani voda ve vířivce se o sebe sama nepostará

I voda ve vířivce potřebuje péči, dokonce větší, než v klasickém zahradním bazénu. Je to z důvodu mnohem vyšších teplot vody, která se může lišit až o několik stupňů.Zde je tedy opravdu nutné dodržovat pravidelnou údržbu.
Jen při pravidelné péči o vodu ve vířivce máte jistotu, že nedojde k jejímu znehodnocení. Pozor však, vířivka disponuje i různými okruhy vody a tryskami, kudy voda neustále koluje. Zde se můžou usazovat nejrůznější nečistoty a v případě vypuštění zde i může stará voda v minimálním množství zůstat.To je však problém, když se pak spojí s vodou čistou, může ji tak znehodnotit. Věnujte tedy dostatečnou péči i těmto záležitostem.

Týká se to především wellness center, kde jsou vířivky zatíženy opravdu vlekým provozem. Pořiďte si tedy vždy dostatek prostředků určených k péči o vodu a předcházejte vzniku potíží včas.

Na chlór zapomeňte, uplatní se jiné možnosti

S běžnými prostředky určenými pro bazén si tu však nevystačíte, zejména tedy ne s obsahem chloru. Ten se při vysokých teplotách stává nestabilním a přestává plnit svoji funkci, snadno pak může dojík ke vzniku prblémů. Vybírejte tedy vždy chemii určenou pro vířivky https://eshop.techneco.eu/Chemie-do-virivky, vyplatí se to.
· V případě vířivek se uplatní zejména přípravky s obsahem aktivního kyslíku nebo bromu. V případě prostředků na bázi aktivního kyslíku pak je nutné ještě opatřit tzv. kyslíkový aktivátor.

· Nezapomínejte ani na odpěňovač. Vířivky jsou pověstné vznikem nežádoucí pěny na vodní hladině. Děje se tak díky pozůstatkům mýdel, šampónů nebo krémů, které se do vody dostávají spolu s člověkem. Ulpívají totiž na lidské pokožce. Odpěňovače vás však pěny zbaví okamžitě.

· A jak už bylo zmíněno, nezapomínejte ani na speciální čističe, ať i vnitřní obvody vířivky zůstávají v dokonalé čistotě.

Budete-li vlastnit správné prostředky a pravidelně je využívat, nemusíte se bát, že i při velkém vytížení vaší vířivky dojde ke vzniku potíží. Při správné údržbě si můžete užívat relaxační perličkové koupele bez strachu.

Mohlo by se vám také líbit...