Dovolená

Mnoho odstínů modré pro každou příležitost

Modrá barva obecně kraluje v šatních skříních lidí, kteří jsou romantické duše a hledají porozumění, harmonii a lásku. A ač by se mohlo zdát, že se nejedná zrovna o příliš vyhledávanou barvu oblečení, opak je pravdou. Vezměte si jen klasické džíny. Pár takových nohavic má doma snad každý. A k džínovině modrá barva patří od nepaměti, a i když je možné si pořídit rifle i v jiném barevném provedení, tak na džínově modrou klasiku nic nemá. Originál je zkrátka jen jeden.
vystavené kabelky.jpg

Nicméně modrá barva, která na své okolí působí uklidňujícím dojmem, najde své uplatnění i na mnoha jiných kouscích oděvů či na různých doplňcích. Vždyť existuje celá široká paleta jejích odstínů, ze které si vybere úplně každý. A rozhodně se nebojte odvázat a vyzkoušejte modrou barvu i na svých doplňcích. Třeba taková modrá kožená kabelka vypadá na první pohled velice zajímavě, ale přestože její barva není úplně typická, tak i přesto ji skvěle a snadno sladíte i s formálním oblečením do práce či na večírek.
modrá kožená kabelka.png
Důležité je mít na paměti, že výsledný dojem bude závislý na tom, jaký odstín modré barvy zvolíte. Třeba světle modrá barva působí svěže a mladistvě, ale je vhodná spíše k nepracovním, zábavným akcím jako jsou různé nákupní pochůzky či výlety po městě. Zato temně modrá barva blížící se až k černé působí naopak velice důstojně a vážně a skvěle se tak hodí jako doplněk slavnostních šatů k různým oslavám, do divadla anebo do zaměstnání. Temně modrou barvu tak lze v tomto ohledu nosit ke stejným příležitostem, k jakým byste si vzaly černou kabelku.
Jisté tedy je, že i s na první pohled méně tradiční barvou můžete udělat velký dojem na své okolí. A ať už zvolíte světlou či tmavou variantu modré barvy, jistě s ní upoutáte pozornost, protože na rozdíl od černé barvy kabelek, tato ještě není ani trochu okoukaná.

Mohlo by se vám také líbit...