Auto moto

Naše auto

Nikdy nezapomenu na naše první auto. Bylo krásně červené a byla to typická česká značka. Pamatuji si, jak to byla velikánská novinka a jak jsme byli všichni doma šťastní, že máme nové červené auto. Taky si pamatuji, že moje maminka vždycky chtěla právě to červené auto, zatímco můj otec chtěl vždycky modré auto. A jaká barva auta se líbí Vám? Musím říct, že mě by to bylo úplně jedno. Mně se líbí všechna auta. A víte proč? Protože já nemám žádné auto a nemám ani řidičský průkaz. A to mě právě hodně vadí. Jak může být někdo v dnešní době bez auta? Tomu vůbec nerozumím. Já, kdybych měla práci někde opravdu hodně daleko, třeba 50 km, tak jak bych tam jezdila?

Díly na auta jsou někdy drahé.

Vůbec si to nedokážu představit. No, musela bych jezdit autobusem, to je jasné. Ale jak dlouho by mě to bavilo? Já vím, že bych to vydržela tak maximálně jeden měsíc. Nemám vůbec ráda ježdění autobusem. Vadí mi, že jsou tam vždycky fronty nebo že má autobus veliké zpoždění. Myslím, že auto v dnešní době je velké bohatství a je hodně nepostradatelné. I když v dnešní době je velmi drahý benzín, tak stejně bych auto chtěla a koupila bych si ho, kdybych já mohla. Chtěla bych, aby auta byla zase levná nebo aby řidičák byl Lehce k dostání. Vždyť i ty řidičáky podražily! Nerozumím tomu. Ale i tak stále nepřestávám doufat, že jednoho dne budu mít řidičský průkaz.

Auto je velmi důležité.

A vy dokážete žít bez auta? Vím, že kdo ho nemá, tak je to jeho věc, ale musím říct, že auto hodně ulehčí život. Já třeba nemohu se synem jezdit na výlety. Nemám auto a tam, kam chci, ani autobus nejezdí. Třeba někom do skal nebo do lesa. Je to škoda. Chtěla bych někam dál, ale když nemám auto, tak jsme v tomto velmi a dost omezená. Snad jednoho dne se mi poštěstí a splní se mi sen o autě. Jsem si vědoma toho, že je noho dopravních nehod a že musí jezdit jenom správní a šikovní řidiči a já o sobě vím, že taková jsem. Věřím si. A pokud auto mít nebude? Musím se s tím pak někdy smířit.

Mohlo by se vám také líbit...