Byt a dům

Mít vlastní dům

Mnoho lidí žije v bytě nebo v domě. Mnoho lidí si ale taky myslí, že v tom není žádný rozdíl, že je to úplně to samé. Jenže je v tom opravdu velký rozdíl. Dům a byt je velký rozdíl a má mnoho prvků. Tak například byt je součástí třeba bytovky nebo nějakého paneláku. A byt je většinou bez zahrady. Nebo alespoň byt nemá svou soukromou velkou zahradu. I když v dnešní době jsou již případy, kdy i byty mají své malé zahrádky. Sice ne nic velkého, ale jsou takové případy a dva takové znám. Je jednoduše postavená nová bytovka třeba o šesti bytech, co tedy znám. A před touto bytovkou jsou udělané malé zahrádky, kam si lidé mohou zasadit třeba nějakou zeleninu nebo dát ovocné keře. Je to prima, protože v dnešní době je opravdu všechno moc drahé, takže pěstování vlastní zeleniny je vážně skvělé a výhodné.

Dnešní hypotéky jsou velmi drahé.

A co teprve, když máte třeba vlastní dům či byt! To byl vždycky můj sen. Nikdy se mi nechtělo platit nějaký nájem nebo pronájem. Vždycky jsem toužila po vlastním bydlení a žití, jenže jak mnoho lidí ví, tak to není vždy jednoduché. V dnešní době jsou hypotéky na dům či byt velmi drahé. A vlastně pokud už je získáte, tak je těžké je splácet. Jsou opravdu drahé, její splátky jsou velmi vysoké a pak taky ten přeplatek hypotéky není zrovna malinký. Já jsem měla to štěstí, že bydlím u babičky a dědy.

Vlastní byt či dům si přeje každý.

Oni mají opravdu velký dům s obrovskou zahradou, takže jsem ve třech místnostech já. Mám i vlastní vchod i zahradu a je mi tady fajn. Musím říct, že mít vlastní bydlení, vlastní dům je vážně prima. Nemusím se bát, že mě někdo z domu či bytu vyhodí a nemusím platit zbytečný nájem. Takto platím jen pojistku na dům a energie, které jsou již taky drahé samy o sobě. Tak jsem ráda, že alespoň šetřím tím, že neplatím žádný nájem. Navíc mám i práci hned vedle domu. Pracuji jako bytová designérka a práci a kancelář mám ihned kousek od domu. Práce bytové designérky je prima a moc mě baví.

Mohlo by se vám také líbit...