Byt a dům

Vlastní pěkné bydlení

Toužíte po nějakém domu či bytu anebo nějaké velké zahradě? Podle mého názoru můžete mít to, co chcete, a protože já patřím k těm, kteří nemají to štěstí, že mají vlastní dům, tak bych to přála alespoň vám. Teď mám totiž kamarádku, která dostala hypotéku na vlastní byt. Ani si neumíte představit, jakou moje kamarádka měla velikou radost. A protože je velmi spolehlivá, tak si taky raději udělala nějaké pojištění, aby mohla splácet poctivě. Naštěstí všechno vyšlo. Navíc je moje kamarádka pečlivá a je moc ráda, že už má konečně vlastní byt.

Na zahraděbych pěstovala zeleninu.

A proto se není čemu divit, že si taky přeje, aby její byt byl krásně vyzdobený a byl dokonalý a já se tomu vůbec nedivím. Moje kamarádka si dokonce do svého bytu pozvala bytového architekta. Sice jí moc peněz nezbylo, ale řekla si, že žije jenom jednou a má jenom jeden byt. A protože ten byt je v jejím vlastnictví, tak si ten její byt zaslouží i krásný design. A myslím, že bytového architekta hledala opravdu moc dlouho. Byla totiž na toho architekta velmi náročná. Popsala mu všechno, co by ve svém bytě chtěla změnit anebo co bych chtěla udělat. A věřte mi, že to není jen tak nějaká maličkost.

Taky chcete vlastní domek?

Když jsem viděla její podmínky a další věci, které věci chce změnit na svém bytě, tak jsem byla docela v šoku. Ona chce růžovou fasádu. Jenže myslím, že by s tím museli souhlasí souhlasit všichni obyvatelé domu. V tom domě totiž žije asi pět nebo šest rodin. Takže je to taková malá bytovka, ve kterém má svůj byt. Jenže myslím, že růžovou fasádu na domě by nikdo nechtěl. Tak jsi moje kamarádka alespoň udělala růžový interiér. Sice jí to její architekt bytu nedoporučoval, ale ona si stála za svým. Nicméně je to její byt. Tak si tam může dělat co chce. A pokud uvažujete, že někdy si pořídíte vlastní bydlení, tak věřte a pamatujete, že provoz vlastního bydlení je někdy opravdu hodně drahý, tak abyste nebyli nemile překvapení.

Mohlo by se vám také líbit...