Dovolená

Sponky nejsou jen pro malé slečny

Z různých archeologických nálezů je jasné, že ani pravěké ženy nechtěly být obyčejnými „tuctovkami“ a snažily se nějakým způsobem zkrášlit svůj zevnějšek. Pokud bychom si mysleli, že měly velice omezené možnosti a tak té parády mnoho nenadělaly, velice bychom se mýlili. Naše praprababičky byly opravdu velmi kreativní.
sponky do vlasů.jpg

·        Dokázaly si udělat krásnou (věc názoru) ozdůbku například ze zvířecí kosti nebo zbytku kůže.
·        Ty, které byly zaměřené spíše romanticky, vytvářely kreativní věci z přírodnin.
Touha žen po zkrášlování zůstala až do dnešních dob. A není důvod na tom něco měnit i do budoucna. Byla by to přeci velká škoda. Proto už malé slečny potají berou svým maminkám různé šperky a korálky, aby dosáhly dokonalého vzhledu. V duchu si jistě říkají, že by měly také rády nějakou tu šperkovnici a v ní ukryté poklady. Dopřejte své malé princezně nějakou tu parádu. Podle odborníků si tím bude tříbit svůj vkus do budoucna.
čelenka s kytičkami.jpg

Netradiční ozdoby

Krásnou a romantickou záležitostí je ozdoba do vlasů, která se hodí zejména na slavnostní příležitosti. Je to něžná květinová čelenka v bílé barvě, která je potažená saténem. To jí dodává luxusní nádech a navíc je to praktické řešení. Neklouže jí z vlasů. Takováto čelenka se skvěle hodí na svatby pro družičky nebo například k Prvnímu svatému přijímání. Pro každodenní nošení do školy nebo školky jsou ideální lesklé barevné „pukačky“. Malá slečna je ocení zejména za větrného dne. Ale nejen praktické mohou tyto spony být. Jelikož se vyrábějí v mnoha barevných i tvarových variantách, může to být skvělý módní doplněk. A nejen na vlasy.
·         Sponky, které jsou doplněné například motýlem nebo nějakým cizokrajným zvířátkem, přímo vybízejí k tomu, aby byly použity jako nevšední ozdoba halenky nebo letních šatů.
·        Zkuste popustit uzdu fantazii a uvidíte, jaké možnosti vás napadnou.

5/5 - (1 vote)

Mohlo by se vám také líbit...