Firmy

Programování aplikací pro web

Internet je budoucnost. Tomuto prohlášení nevěřím a už vůbec s ním nesouhlasím. Zajímá Vás proč si tohle myslím? Máte snad stejný nebo podobný názor ? Možná jste na tom kompletně reverzně a internet za budoucnost považujete. Tak prosím, přestaňte. Vysvětlím proč.

internet je soucasnost

Internet už k dnešnímu dni rozhodně není budoucnost. Tohle tvrzení platilo v dobách prvního Windows a osobně si myslím, že i to už bylo pozdě na to internet označovat jako budoucnost.
Internet je, ať chcete nebo ne, současnost, a aby jste se v tomto světě mohli efektivně pohybovat, bude třeba se toho, ne málo, naučit. Nebo mít prostředky a kontakty, kteří to budou umět za Vás. Mluvím tady o všech těch pojmech jako weby, webové stránky a webové aplikace. Všechno ze zmíněných znamená totiž něco jiného. Na příkladu v praxi si to ukažme následovně. Chcete provozovat internetový obchod ? Budete potřebovat web. A na tom webu budete potřebovat webovou stránku. V té webové stránce pak ideálně webovou aplikaci. Kdybych to měl rozřadit podle obtížnosti, tak web bude nejlehčí vytvořit. Naopak nejtěžší bude vytvořit webovou aplikaci. Jak se taková aplikace programuje ?

programovani webove aplikace

Většinou na programování webové aplikace pracuje více lidí, a to i zároveň. Pokud máte již aplikaci spuštěnou někde na webu, dá se aktualizovat v reálném čase – synchronizovat. Jestli Vás napadá otázka, jestli mi ten web, či ta aplikace bude fungovat třeba v 1 hodinu ranní, tak ano bude. Ono to záleží hlavně na serveru. Pokud Vám server bude fungovat v 1 ráno, bude i web společně s aplikací. Docílíte toho tak, že jestli máte server doma, prostě jej necháte zapojený v zásuvce 24 hodin denně. Alternativou pak je placení hostingu serveru, kde nějaká společnost bude mít server za Vás a bude Vám web pouštět na internet, těch zmíněných 24 hodin denně. Tenhle server je nutný na provoz webové aplikace. Více o vývoji webových aplikací najdete tady.

Mohlo by se vám také líbit...