Byt a dům

Nejčastější druhy bydlení v České Republice

Občas když se procházíme rušnými ulicemi větších měst, zahlédneme bezdomovce, kteří se poflakují kolem popelnic, nebo vyptávají jídlo a peníze od kolemjdoucích. Možná si řeknete, že nikdo si přece sám nezvolí, že se stane bezdomovcem. Ačkoliv většina lidí opravdu touží po domově, a mnozí přišli o střechu nad hlavou, aniž by udělali něco špatného, nebo snad nevyvinuli dostatek snahy, jsou i tací, kterým takovýto život vyhovuje. Bydlení je obvykle odrazem dvou hlavních kritérií, a to jsou finance, a životní styl. S jakými druhy bydlení se u nás můžeme setkat nejčastěji?

domácí pohoda

Dvougenerační bydlení

Dvougenerační bydlení je poslední dobou čím dál častější. Ne každý si může dovolit postavit vlastní dům, nebo nechce utrácet za předražený nájem, a tak mnoho lidí po domluvě s rodiči sdílí společnou nemovitost, avšak často každý se svým prostorem, dělí se o energie, a další poplatky ohledně bydlení. Pokud spolu obě generace vycházejí, je to jedině dobře. Jsou však i případy, kdy je tento druh bydlení z nouze ctností, a to co lidé ušetří na výdajích, se podepíše na jejich psychickém stavu.

Nájem

Dále je pak časté bydlení v nájmu. Je to ideální způsob bydlení pro ty, kteří se často stěhují, a nemá pro ně cenu investovat do koupi nemovitosti. Dále tento způsob bydlení volí mladé rodiny, které touží po soukromí, ale zatím nedosáhnou na hypotéku. Je to také častá forma ubytování pro studenty, kteří nechtějí bydlet na koleji, a tak se s dalšími studenty podělí o jeden byt.

byty s balkony

Mobilní domy

Poslední dobou jsou pak čím dál oblíbenější mobilní domy, které se již vyrábějí i izolované a zateplené, tedy celoroční, a lze v nich tedy žít stejně kvalitní život jako v domě cihlovém, avšak za mnohem nižší pořizovací cenu. Mobilheim lze nechat vyrobit na míru, nebo koupit z druhé ruky, a to už od 100 000Kč.

Vlastní nemovitost

Ti, kdo mají dostatek peněz na hypotéku, či se jiným způsobem dostali k vlastní nemovitosti, pak obvykle využívají právě tento způsob bydlení, jelikož se jedná o jejich vlastnictví, a tedy nemusí mít obavy, že je někdo ze dne na den vyhodí.

Mohlo by se vám také líbit...