Byt a dům

Moderní byt – zeleň

Dnešní trendy jsou úplně někde jinde, než styl vybavení našich dědečků a babiček. Dřív se lidé upínaly k maličkostem a serepetičkám, které sbíraly na poličkách maximálně prach. Bylo vše přeplácané a neuspořádané, tahle doba je však pryč a moderní styl už dnes představuje zcela něco jiného. Společně se teď podíváme, jak by měl vypadat moderní byt.
Velmi oblíbený styl je dnes zelené bydlení, kterého přibývá stále více ve světe i u nás. Klade se velký důraz spojit zeleň s moderní technologií a nábytkem. Proč taky ne, jde o dobrou věc, byt příjemně provzdušní a je přitom moderně zařízený.
moderní byt
Pokud máte Váš byt vybavený moderním nábytkem, nebojte se do něho zakomponovat zeleň. Zeleň Vám nejen dodá více čerstvého vzduchu, ale také se Vám bude v bytě dobře vyjímat. Pokud nejste zrovna velkými pěstiteli, nemusíte zoufat, tady je pár druhů rostlin, které nejsou vůbec náročné.
Nenáročné pokojové rostliny: NolinaSloní noha, Převislí potosovec, Sansevieria – tchýnin jazyk, Král kapradin – ledviník, dračince zelené i pestrolisté, zamioculcas – velmi oblíbený
Těchto pár rostlin nepotřebuje příliš velkou pomoc a mají rádi ať už stín tak slunce. Zkrátka mít je doma, je bezstarostné. Pokud tedy chcete, aby Váš dům vzkvétal, určitě bych zvolil tyto druhy rostlinek. Určitě nebudete litovat a Vás domov to jen provzdušní a dodá moderního vzhledu. Jednoduše se dají poté osprchovat od prachu a máte vystaráno. Hnojivo určitě dostane v každém květinářství, či zemědělských prodejnách.
Dále si můžete umístit na parapet do kuchyně bylinky na vaření. Nejen že je využijete v kuchyni, ale také Vám dodají vůní do vaší domácnosti. Tyto bylinky zasaďte do květináče s rašelinou, která jim bohatě k růstu postačí.
pokojová rostlina
Ať už tedy Váš nový domov vyzdobíte rostlinami, nebo bylinkami, určitě nebudete litovat. Nejen, že to Váš byt oživí, ale také nebude zet prázdnotou.

4.5/5 - (4 votes)

Mohlo by se vám také líbit...