Online

I pozemek může být vhodná záruka za váš úvěr

Máte zájem o nebankovní hypotéku, protože je to způsob, jak se rychle dostat k penězům? Trápí vás, že nemáte po ruce vhodnou nemovitost jako záruku, protože vlastníte jen pozemek, nikoli žádnou stavbu? V tom případě jsou vaše starosti naprosto zbytečné, protože pokud jde o nezbytné ručení nemovitostí za nebankovní úvěr, tak nezáleží ani tak na druhu nemovitosti jako na její hodnotě. Z takového úhlu pohledu se dá dokonce prohlásit, že jsou si všechny nemovitosti rovny. Získat tak můžete hypotéku na pozemek, stejně jako hypotéku na rodinný dům. To důležité, na čem opravdu záleží, je to, jakou má zvolená nemovitost hodnotu na aktuálním trhu.

kalkulačka

Jde o to, že můžete čerpat peníze až do výše sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty zvolené nemovitosti. Takže pokud pomýšlíte na opravdu vysokou půjčku, zvolte opravdu hodnotnou nemovitost, jako je například velký firemní výrobní areál, rodinná vila anebo třeba luxusní byt na dobré adrese. Naopak, pokud chcete mít v kapse třeba jen několik desítek tisíc korun, tak by vám mohla stačit i malá kancelář či malá zahradní chata anebo garáž. Takže pokud jde konkrétně o pozemek, který máte k dispozici, tak ten může být různě velký a může ležet na různé adrese, zkrátka, mnoho faktorů může ovlivnit, jaká bude jeho odhadní cena – ať už bude vysoká anebo naopak nízká.

hodně peněz

Přirozeně se může stát i to, že žadatel o úvěr žádnou nemovitost nemá. Překvapivě i v takové situaci existuje jedno chytré řešení, které si může zajistit skoro každý. Jde o to, sehnat si vhodného spoluručitele. Spoluručitel je takový člověk, který sám vlastní potřebný nemovitý majetek odpovídající hodnoty, a je ještě ke všemu ochotný zaručit se za vaši půjčku tímto svým majetkem. Může to být třeba někdo z rodiny, váš blízký přítel či soused, na tom nezáleží. Ať je to kdokoli, musí být ochoten ručit za váš závazek svým vlastním majetkem.

4.7/5 - (3 votes)

Mohlo by se vám také líbit...